Nabożeństwa Różańcowe
Jubileusz 400-lecia charyzmatu św. Wincentego a Paulo
Nowe dni otwarcia Biura Parafialnego

XXIX   NIEDZIELA ZWYKLA

* Przeżywamy dzisiaj  Światową Niedzielę Misyjną pod hasłem ”Idźcie i głoście”. Po wszystkich Mszach św. zbierane są ofiary do puszek, które będą przeznaczone na cele misyjne Kościoła.

* Spotkanie formacyjne Członków Stowarzyszenia Cudownego Medalika odbędzie się 27 października o godz. 16.00 w kościele dolnym.

* W dalszym ciągu zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 dla dorosłych i młodzieży w kościele górnym; dla dzieci w kościele dolnym. W soboty i niedziele o godz. 17.15 różaniec wspólny w kościele górnym.

*  Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za naszych zmarłych. Na skarbonach przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Wypełnione czytelnie kartki i dobrowolną ofiarę można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub do skarbony. Pamiętajmy o naszych drogich zmarłych i ofiarujmy im naszą modlitwę.

* Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Rada Osiedla Leśnego informują, że w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można głosować na budowę basenu przy ulicy 11 listopada, który przy zebraniu dużej liczby głosów może powstać za 2 lata. Będzie to doskonałe miejsce wypoczynku i rekreacji dla naszych dzieci oraz całych rodzin. Jest prośba również o głosy na projekt nr 322 – doświetlenie 2 przejść dla pieszych na ulicy Kamiennej – przy ul. Lelewela i Grabowej. Zwiększą one bezpieczeństwo uczniów i mieszkańców Osiedla Leśnego oraz Bielaw. Dziś po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Rady Osiedla zbierają przed kościołem podpisy w tej sprawie. Gorąco prosimy i zachęcamy do poparcia tej jakże ważnej inicjatywy.

*  W dalszym ciągu zachęcamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania, młodzież szkół średnich, młodzież studiującą do udziału we Mszach św. w niedziele o godz. 9.30 w kościele dolnym.

* Cały czas kontynuujemy prace remontowe związane z wymianą drzwi wejściowych w naszym kościele. Aktualnie przeprowadzane są prace murarskie i malarskie w przedsionkach kościoła gdzie montowane były nowe drzwi. Jednocześnie w ostatnich dniach została zamontowana nowa podbitka przed wejściem do kościoła górnego oraz dolnego. Przed zimą należy też pomyśleć o lepszym oświetleniu schodów, korytarzy i przedsionków co powoli staramy się robić. W tym miejscu gorąco dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą pomagają nam w realizacji tych ważnych inwestycji. Polecamy to dzieło wszystkim parafianom i sympatykom naszego kościoła – tylko dzięki waszej pomocy możemy przeprowadzić tego typu prace remontowe.

*  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego. W kiosku parafialnym są do nabycia kieszonkowe kalendarze diecezji bydgoskiej na rok 2018 w cenie 5 zł.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Jadwiga Wróblewska z ul. Grabowej,
śp. Jerzy Kaszyński z ul. B. Głowackiego.

Polećmy ich duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie ...

Bydgoszcz, 22.10.2017
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM