Nabożeństwa Różańcowe
Jubileusz 400-lecia charyzmatu św. Wincentego a Paulo
Nowe dni otwarcia Biura Parafialnego

XXX   NIEDZIELA ZWYKLA

* W poniedziałek o godz. 18.00 w kościele dolnym – spotkanie kandydatów do bierzmowania.

* We wtorek 31.10. o godz. 18.30 w kościele górnym katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św.

* W środę 1 listopada przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.
Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie osobnych Mszy św. w kościele dolnym.
O godz. 15.00 procesja żałobna i modlitwy za zmarłych na tutejszym cmentarzu.

* W Czwartek 2 listopada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. O godz. 17.00 różaniec z procesją światła w intencji zmarłych. Przy kolejnych stacjach będziemy modlić się za kapłanów, poległych w obronie Ojczyzny, rodziców, budowniczych naszej świątyni i zmarłych parafian, szczególnie tych, których Pan Bóg powołał do wieczności w tym roku. Na znak modlitwy zapalimy znicze i świece. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

* W I Czwartek  comiesięczną modlitwę adoracyjną rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, a zakończymy o godz. 19.30 Apelem Jasnogórskim.  Będziemy modlić się m. in. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

* W I Piątek sakrament pokuty od godz.7.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00.  Kapłani odwiedzą chorych wg ustalonego z nimi planu.

I Sobota – po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz spotkanie członków Wspólnoty Różańca Świętego.

* Również w sobotę odbędzie się spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Misji o godz. 16.30 w Sali Parafialnej na Plebanii.

* Duszpasterstwo Akademickie w Bydgoszczy zaprasza na coroczną Ogólnobydgoską Drogę Krzyżową do Doliny Śmierci, przygotowaną i poprowadzoną przez studentów - w niedzielę 5 listopada na godz. 15.15 do Bazyliki Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie.

* Kolejny już – XXXVI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej będziemy przeżywać w Bydgoszczy w dniach od 4 do 13 listopada. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

* Na skarbonach przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Wypełnione czytelnie kartki wraz z dobrowolną ofiarą można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub do skarbony. Prosimy wpisywać imiona i nazwiska zmarłych w mianowniku. Nabożeństwa wypominkowe codziennie przez miesiąc listopad o godz. 6.45 i 17.30. Wypominki można składać również dziś przed kościołem w godz. od 8.00 do 17.00 oraz 1 listopada w godz. od 8.00 do 16.00.

* W kiosku przed kościołem dostępne są kalendarzyki kieszonkowe na nowy rok. Znajdziemy w nim najważniejsze informacje o naszej diecezji. Koszt kalendarzyka 5zł.

* Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego, a w nim modlitewnik na miesiąc listopad.

Bydgoszcz, 29.10.2017
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM