Nabożeństwa Różańcowe
Nowe dni otwarcia Biura Parafialnego

Ogloszenia parafialne 06-08-2017

XVIII   NIEDZIELA ZWYKLA

*Dzisiaj przeżywamy Święto Przemienienia Pana Jezusa na górze Tabor.

* W przyszłą niedzielę o godz. 17.15 kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się procesją różańcową;  po nabożeństwie Msza św. w intencji Ojczyzny.  Zapraszamy poczty sztandarowe, Liturgiczną Służbę Ołtarza i Stowarzyszenie Młodzieży Maryjnej oraz wszystkich parafian.  Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Radia Maryja.

* Zapraszamy na XXVIII Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu.
Zbiórka pielgrzymów w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Pl. Piastowskim, w poniedziałek, 14 sierpnia o godz. 15.40, wymarsz o 16.00.
Po Mszy Św. odpustowej  w kościele św. Maksymiliana na Osowej Górze ( o godz. 18.00)  ks. Tomasz Kalociński – proboszcz, zaprasza pielgrzymów na poczęstunek.

* Do końca sierpnia biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek w godz. 8.30 – 10.00 oraz 16.00 – 18.00.

* W naszej parafii trwa peregrynacja figurki Matki Bożej Fatimskiej przywiezionej z kanonizacji dzieci fatimskich. Każdy kto chciałby przyjąć figurkę Maryi w swoim domu może ustalić termin po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

*  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze do nabycia Przewodnik z modlitewnikiem na miesiąc sierpień. A w najnowszym numerze kilka słów na temat bieżących wydarzeń z życia społecznego: artykuł pt. „Kładka prezydenta – podwójne weto” oraz „Przyganiał kocioł garnkowi – czyli kilka słów na temat ustawy o sądach.

* Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje po raz kolejny akcję  „Z uśmiechem do szkoły”. Zachęcamy do zakupu cegiełek o wartości 1 i 2 złote w kiosku lub  biurze parafialnym.

*  Gościom spędzającym urlop w Bydgoszczy życzymy miłego pobytu w naszym mieście, a parafianom, którzy wybierają się na wakacje dobrej pogody, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Eugenia Hankiewicz z ul. Gajowej,
śp. Małgorzata Jendrzejewska z ul. Sułkowskiego,
śp. Irena Budzowska z ul. B. Głowackiego,
śp. Janina Nowak z ul. Modrzewiowej,
śp. Ewa Pałuka z ul. Czerkaskiej.

Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...

Bydgoszcz, 06.08.2017
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM