Nabożeństwa Różańcowe
Różaniec do granic
Uroczystość Świętego Wincentego a Paulo
Nowa Księga Intencji Mszalnych na rok 2018
Jubileusz 400-lecia charyzmatu św. Wincentego a Paulo
Nowe dni otwarcia Biura Parafialnego

Ogloszenia parafialne 13-08-2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX   NIEDZIELA ZWYKLA

 

* Dzisiaj o godz. 17.15 kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się procesją różańcową;  po nabożeństwie Msza św. w intencji Ojczyzny.  Zapraszamy poczty sztandarowe, Liturgiczną Służbę Ołtarza i Stowarzyszenie Młodzieży Maryjnej oraz wszystkich parafian.  Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Radia Maryja.
 
* W poniedziałek Msza św. wieczorna z wigilii Wniebowzięcia NMP.
 
* We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 
* Zapraszamy na XXVIII Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Zbiórka pielgrzymów w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Pl. Piastowskim, w poniedziałek, 14 sierpnia o godz. 15.40, wymarsz o 16.00.

 

*******

* Do końca sierpnia biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek w godz. 8.30 – 10.00 oraz 16.00 – 18.00.
 
* W naszej parafii trwa peregrynacja figurki Matki Bożej Fatimskiej przywiezionej z kanonizacji dzieci fatimskich. Każdy kto chciałby przyjąć figurkę Maryi w swoim domu może ustalić termin po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 
*  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Przewodnika m.in. o nowym rozdaniu w programie Rodzina 500+, o skutecznej obronie życia czyli stanowcze nie dla aborcji, eutanazji i niewolnictwa oraz artykuł pt. „Zapomniana zbrodnia” o tym jak NKWD zamordowało 111 tys. Polaków.  
 
* Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje po raz kolejny akcję  „Z uśmiechem do szkoły”. Zachęcamy do zakupu cegiełek o wartości 1 i 2 złote w kiosku lub  biurze parafialnym.
 
*  Gościom spędzającym urlop w Bydgoszczy życzymy miłego pobytu w naszym mieście, a parafianom, którzy wybierają się na wakacje dobrej pogody, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.

*******

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

śp.  Krystyna Bredow z ul. Gajowej,
śp. Helena Nakiewicz z ul. Sułkowskiego.

Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...

 

Bydgoszcz, 13.08.2017
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM

Dodatkowe informacje

Threesome