Nabożeństwa Różańcowe
Nowe dni otwarcia Biura Parafialnego

Ogloszenia parafialne 20-08-2017

XX   NIEDZIELA ZWYKLA

* W sobotę 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.00, 9.00 rano. Msza wieczorna będzie już odprawiana jako Msza św. niedzielna. O godz. 20.30 zapraszamy Nabożeństwo Maryjne z odnowieniem „Ślubów Jasnogórskich” i Apelem Jasnogórskim.

* Do końca sierpnia biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek w godz. 8.30 – 10.00 oraz 16.00 – 18.00.

* W naszej parafii trwa nieustannie peregrynacja figurki Matki Bożej Fatimskiej przywiezionej z kanonizacji dzieci fatimskich. Każdy kto chciałby przyjąć figurkę Maryi w swoim domu może ustalić termin po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

*  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Przewodnika m.in. artykuł pt. „Czy sami wyhodujemy ekstremistów” – czyli o tym, jak przyjmować uchodźców, by nie stali się ekstremistami oraz próba odpowiedzi na pytanie: „Czy niewierzący będą zbawieni?”.

* Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje po raz kolejny akcję  „Z uśmiechem do szkoły”. Zachęcamy do zakupu cegiełek o wartości 1 i 2 złote w kiosku lub  biurze parafialnym.

*  Gościom spędzającym urlop w Bydgoszczy życzymy miłego pobytu w naszym mieście, a parafianom, którzy wybierają się na wakacje dobrej pogody, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

śp.  Teresa Porożyńska z ul. B. Głowackiego.

Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...

Bydgoszcz, 20.08.2017
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM