Nabożeństwa Różańcowe
Różaniec do granic
Uroczystość Świętego Wincentego a Paulo
Nowa Księga Intencji Mszalnych na rok 2018
Jubileusz 400-lecia charyzmatu św. Wincentego a Paulo
Nowe dni otwarcia Biura Parafialnego

Ogloszenia parafialne 03-09-2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII   NIEDZIELA ZWYKLA

 

* Podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielimy błogosławieństwa dzieciom, które we wrześniu ukończą pierwszy rok życia. Dzieci prosimy zgłaszać w przed Mszą św. w zakrystii.
 
* W przyszłą niedzielę zapraszamy na Msze św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich o godz. 9.30 w kościele dolnym, dla dzieci o godz. 11.00 z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych dzieci klas pierwszych.
 
* W I Czwartek  comiesięczną modlitwę adoracyjną rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, a zakończymy o godz. 19.30 Apelem Jasnogórskim. Będziemy modlić się m. in. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 
* Tych, którzy chcieliby włączyć się w szczególny sposób przeżywania liturgii poprzez śpiew, zapraszamy na próby Scholii Parafialnej. Zbiórka w środę o godz. 19.00 przed domem parafialnym. Nie trzeba znać nut, wystarczy dobry głos i chęć poświęcenia 2 godzin tygodniowo. Więcej informacji na facebooku, wystarczy wpisać „schola zmartwychwstania”. Ponadto sympatyków scholii zapraszamy na niedzielną Msze św. 10 września o godz. 18.00 i każdą I Niedzielę miesiąca.
 
* W sobotę 9 września odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary pierwszych masowych egzekucji podczas II Wojny Światowej w ich 78 rocznicę . Rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Jezuitów i zakończa na Starym Rynku.

 

*******

* Od 1 września br. powracamy do stałego porządku odprawiania Mszy św.
 
* We wrześniu rozpoczynają się spotkania wspólnot działających przy naszej parafii. Liderów grup prosimy o kontakt z księżmi opiekunami.
 
* W naszej parafii trwa nieustannie peregrynacja figurki Matki Bożej Fatimskiej przywiezionej z kanonizacji dzieci fatimskich. Każdy kto chciałby przyjąć figurkę Maryi w swoim domu może ustalić termin po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 
* Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz na rzecz wymiany drzwi wejściowych do naszego kościoła.
 
* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Przewodnika m.in. artykuł pt. „Reforma stała się faktem” – czyli kilka słów o zmianach w edukacji oraz artykuł pt. „OFE do likwidacji” – czyli jakie zmiany czekają przyszłych emerytów; a także próba odpowiedzi na pytanie: jak szukać chrzestnych – kto może nim zostać a kto nie?
 
* Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje po raz kolejny akcję  „Z uśmiechem do szkoły”. Zachęcamy do zakupu cegiełek o wartości 1 i 2 złote w kiosku lub  biurze parafialnym.
 
* Towarzystwo Przyjaciół Bydgoskiej Fary zaprasza na prawykonanie oratorium Piotra Salabera do tekstów ks. Sylwestra Warzyńskiego „NON OMNIS MORIAR” – WE MNIE JEST MIEJSCE SPOTKANIA. Koncert odbędzie się 9 września o godz. 19.00 na Wyspie Młyńskiej.

*******

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Cecylia Janicka z ul. Czerkaskiej,
śp. Gabriela Wesołowska z ul. Lelewela,
śp. Małgorzata Mikowska z ul.  Dębowej.

Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...

 

Bydgoszcz, 03.09.2017
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM

Dodatkowe informacje

Threesome