Nabożeństwa Różańcowe
Różaniec do granic
Uroczystość Świętego Wincentego a Paulo
Nowa Księga Intencji Mszalnych na rok 2018
Jubileusz 400-lecia charyzmatu św. Wincentego a Paulo
Nowe dni otwarcia Biura Parafialnego

Ogloszenia parafialne 10-09-2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII   NIEDZIELA ZWYKLA

 

* W środę o godz. 17.15 procesją różańcową rozpoczniemy kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie; po różańcu Msza św. w intencji Ojczyzny. Ofiary złożone na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na potrzeby Radia Maryja.
 
* W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które kieruje nasze myśli ku tajemnicy Krzyża i przypomina nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.

 

*******

* Informujemy, że uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 13 maja 2018 roku o godz. 11.00. Pierwsza Msza św. i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców 17 września o godz. 16.00 w kościele dolnym. Dzieci przystępują do I Komunii Św. w parafii zamieszka. Wszelkie informacje dotyczące I Komunii św. będą podane na zebraniu bezpośrednio po Mszy św.
 
* Zapisy do bierzmowania młodzieży III klas gimnazjalnych odbędą się w poniedziałek 11 września w godz. od 17.00 do 19.00 oraz w piątek 15 września od 17.00 do 19.00 w kościele dolnym. Do sakramentu bierzmowania swoje dzieci zapisują rodzice. Do bierzmowania młodzież przystępuje w parafii zamieszkania.
 
* Dziewczynki chętne do śpiewania w scholii dziecięcej zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach w najbliższy piątek 15 września o godz. 16.00 w kościele dolnym.
 
* Po wakacjach kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 8.30 – 10.00 oraz 16.00 – 18.00. W środy i soboty kancelaria nieczynna. W czwartki w kancelarii dyżurują: rano ks. Dariusz, po południu ks. Proboszcz.
 
* Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę przy ołtarzu. Zapisy do Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się podczas zbiórki w każdą sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele.
 
* W naszej parafii trwa nieustannie peregrynacja figurki Matki Bożej Fatimskiej przywiezionej z kanonizacji dzieci fatimskich. Każdy kto chciałby przyjąć figurkę Maryi w swoim domu może ustalić termin po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 
* Po wakacjach kontynuujemy prace związane z wymianą drzwi wejściowych do naszego kościoła.

W ostatnim czasie zostały zamontowane nowe drzwi od strony zakrystii. Pozostało nam jeszcze wykonanie drzwi do kościoła dolnego oraz bocznych drzwi do kościoła górnego. Suma środków finansowych potrzebnych do zakończenia tej ważnej inwestycji to 20.000 tysięcy złotych. W tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się jeszcze przed zimą zakończyć ten etap prac remontowych naszej świątyni. Nowe cegiełki na ten cel znajdują się na skarbonach w kościele.
 
* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Przewodnika m.in. artykuł pt. „Matka Boża mówi po polsku” – bardzo ciekawe informacje o jedynych uznanych przez kościół objawieniach maryjnych w Polsce, które miały miejsce 140 lat temu w Gietrzwałdzie.

*******

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Halina Kasperowicz z ul. Mierosławskiego,
śp. Janusz Iwiński z ul. Grabowej,
śp. Hilary Gondek z ul B. Głowackiego,
śp. Dorota Błaszczyk z ul. Sułkowskiego.

Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie ...

 

Bydgoszcz, 10.09.2017
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM

Dodatkowe informacje

Threesome