Nabożeństwa Różańcowe
Różaniec do granic
Uroczystość Świętego Wincentego a Paulo
Nowa Księga Intencji Mszalnych na rok 2018
Jubileusz 400-lecia charyzmatu św. Wincentego a Paulo
Nowe dni otwarcia Biura Parafialnego

Ogloszenia parafialne 17-09-2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV   NIEDZIELA ZWYKLA

 

* Dzisiaj pierwsza Msza św. i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców o godz. 16.00 w kościele dolnym. Wszelkie informacje dotyczące I Komunii św. będą podane na zebraniu bezpośrednio po Mszy św.
 
* W środę  o godz. 18.45 w Sali Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie Senatu Parafialnego, a więc przedstawicieli wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii.
 
* Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę przy ołtarzu. Zapisy do Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się podczas zbiórki w każdą sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele.
 
* W naszej parafii trwa nieustannie peregrynacja figurki Matki Bożej Fatimskiej przywiezionej z kanonizacji dzieci fatimskich. Każdy kto chciałby przyjąć figurkę Maryi w swoim domu może ustalić termin po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej..

 

*******

* Czas obchodu jubileuszu 400 lat duchowości i charyzmatu św. Wincentego a Paulo jaki przypada w tym roku dobiega końca. W najbliższych dniach będą miały miejsce niezwykle wydarzenia podkreślające wyjątkowość tego czasu. 23 września o godz. 11.00 w pobliskiej Bazylice św. Wincentego a Paulo odbędą się święcenia kapłańskie dwóch młodych misjonarzy. Rzadko się zdarza, by w parafiach były udzielane święcenia kapłańskie. Zazwyczaj mają one miejsce w naszym seminaryjnym kościele w Krakowie. Jednak dla podkreślenia wyjątkowości tego czasu dla Księży Misjonarzy, odbywają się one właśnie w największej  Parafii w Polsce prowadzonej przez Księży Misjonarzy – duchowych Synów św. Wincentego a Paulo.

24 września również w Bazylice o godz. 13.00 bp Jan Tyrawa odprawi uroczystą Mszę św. na  zakończenie Jubileuszu 400 lat charyzmatu św. Wincentego a Paulo. Przy ołtarzu wraz  z ks. Biskupem  obecni będą wszyscy Proboszczowie i Superiorzy z całej Polskiej  Prowincji Zgromadzenia Misji wraz z nadzwyczajnym gościem naszego Zgromadzenia – obecnym
o. Generałem Tomaszem Mavričem.

Na powyższe uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty działające przy naszej parafii, które kierują się charyzmatem św. Wincentego. Na szczególną uwagę w przeżywaniu tych uroczystości zasługuje Koncert Polskiej Muzyki Filmowej, który odbędzie się w Bazylice – w sobotę 23 września o godz. 19.30, pod batutą ks. Przemysława Pasternaka – młodego Misjonarza Zgromadzenia Misji.
 
* Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz na rzecz wymiany drzwi wejściowych do naszego kościoła.

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Przewodnika m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Kolumbii, o inicjatywie „Różaniec do granic” – modlitwa za Polskę i Świat oraz „Bóg w ciemności, Bóg w ciszy” – o tym jak pokazać liturgię osobom niewidomym.

 

Bydgoszcz, 17.09.2017
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM

Dodatkowe informacje

Threesome