Nabożeństwa Różańcowe
Nowe dni otwarcia Biura Parafialnego

Ogloszenia parafialne

XXVIII   NIEDZIELA ZWYKLA

* Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele dolnym Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców. Dzieci przynoszą ze sobą różańce, które zostaną poświęcone.

* Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 dla dorosłych i młodzieży w kościele górnym; dla dzieci w kościele dolnym. W soboty i niedziele o godz. 17.15 różaniec wspólny w kościele górnym.

* Za tydzień przeżywać będziemy Światową Niedzielę Misyjną pod hasłem ”Idźcie i głoście”. Zbierane po Mszach św. ofiary będą przeznaczone na cele misyjne Kościoła.

* Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad, który naznaczony jest modlitwą za naszych zmarłych. Na skarbonach przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Wypełnione czytelnie kartki i dobrowolną ofiarę można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub do skarbony. Pamiętajmy o naszych drogich zmarłych i ofiarujmy im naszą modlitwę.

* W dalszym ciągu zachęcamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania, młodzież szkół średnich, młodzież studiującą do udziału we Mszach św. w niedziele o godz. 9.30 w kościele dolnym.

* W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: środę - św. Łukasza Ewangelistę;  piątek - św. Jana Kantego – prezbitera; sobotę - bł. biskupa Jakuba Strzemię.

* Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

Bydgoszcz, 15.10.2017
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM