NIEDZIELA PALMOWA

* Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Obchody Triduum Paschalnego to najważniejszy czas całego roku, który uobecnia największą tajemnicę naszej wiary: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Program Triduum Paschalnego został wyłożony na skarbonach w kościele, umieszczony jest w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

************

* Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

************

* W poniedziałek, 25 marca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkich pragnących podjąć się Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

************

* Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek, 26 marca o godz. 17.00.

************

* Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego odbędzie się w środę, 27 marca o godz. 16.30 w Sali Domu Parafialnego. Następnie w kościele o godz. 17.30 rozpoczniemy Nowennę do matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

************

* Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcamy również wszystkich wiernych do wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

************

* Uprzejmie informujemy, że Biuro Parafialne w Wielki Piątek będzie nieczynne.

************

* Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę będzie od godz. 9.00 do godz. 15.00 w kościele górnym. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na działalność Wspólnoty Charytatywnej, która pomaga najbardziej potrzebującym.

************

* Dla tych, którzy chcieliby jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w programie Triduum Paschalnego umieszczone są godziny spowiedzi wielkanocnej.

************

* W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. z procesją rezurekcyjną odbędzie się o godz. 6.00 rano. Pozostałe Msze św. będą o godz. 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 8:00 rano oraz osobnej Mszy św. w kościele dolnym. Przypominamy, że w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny nie będzie spowiedzi.

************

* W Poniedziałek Wielkanocny obchodzić będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego. Zapraszamy na Sumę Odpustową z procesją o godz. 12.30. W tym dniu również nie będzie osobnej Mszy św. w kościele dolnym. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca z tego dnia tradycyjnie przeznaczona będzie na pomoc uczelniom katolickim.

************

* Przedstawiciele wspólnot działających przy naszej parafii prowadzą dziś kiermasz świątecznych dekoracji wielkanocnych wykonanych własnoręcznie przez naszych parafian. Wszystkie ofiary złożone za dekoracje będą przeznaczone na pomoc ubogim. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim za wielkie serce, złożone dary i pomoc w przygotowaniu paczek żywnościowych na Święta Wielkanocne dla najuboższych z naszej Parafialnej Wspólnoty.

************

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
śp. Krystyna Urban

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia  24.03.2024