Triduum Paschalne 2023
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej
Gorzkie żale
Koncert muzyki góralskiej
Rekolekcje Adwentowe 2022
Termomodernizacja Domu Zgromadzenia

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO* Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian w ostatnie dni miesiąca na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy o godz. 17:30.

************

* W poniedziałek, 29 maja przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

************

* Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w czerwcu przyjmą sakrament chrztu świętego odbędzie się we wtorek, 30 maja  po Mszy św. wieczornej.

************

* W środę, 31 maja będziemy obchodzić Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

************

* 1 czerwca przypada I Czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 19:30.

************

* Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17:30.

************

* W I Piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 odmówimy Litanię do NSPJ.  Spowiedź będzie od godz. 7:00 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30.

************

* W I Sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 7:30 i na Mszę św. wynagradzającą Matce Bożej, którą rozpoczniemy o godz. 8:00 rano.

************

* W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej. Tego dnia po każdej Mszy św. odbędzie tradycyjna zbiórka ofiar na kwiaty i dekorację ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

************

* Również w przyszłą niedzielę, działająca przy naszej parafii 1. Gromada Bydgoska Skautów Europy organizuje sprzedaż ciast. Chłopcy z rodzinami rozprowadzać będą domowe wypieki na placu przed kościołem po Mszach świętych od 8.00 do 13.30. Zebrane środki przeznaczą na kilkudniowy biwak pod namiotami, który rozpoczną przed Bożym Ciałem. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wszelką życzliwość!

************

* W ostatnich dniach zostały zainstalowane w prezbiterium balaski ołtarzowe, które będą nam służyć do przyjmowania Komunii świętej. Serdecznie dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na ten cel. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie 19.480 złotych. Wyrażamy również ogromną wdzięczność wszystkim, którzy składają ofiary na zakup nowego systemu multimedialnego do wyświetlania pieśni i czytań liturgicznych.

************

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Na stoiku przy wyjściu z kościoła znajduje się najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

************ 

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

śp. Krzysztof Szabuniewicz,
śp. Krystyna Ciężka


Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:
Wieczny odpoczynek…  Dobry Jezu a nasz Panie…


Bydgoszcz, dnia 28.05.2023
Proboszcz:  Ks. Krystian Połomski CM

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dodatkowe informacje