Rekolekcje Adwentowe 2023
Rekolekcje Adwentowe 2023

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 

 

* W poniedziałek, 27 listopada przypada Święto NMP Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. Zapraszamy serdecznie o godz. 16:30 na spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, które odbędzie się w Sali Domu Parafialnego. Po spotkaniu serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 podczas, której będzie można przyjąć Cudowny Medalik lub zabrać go dla osób starszych i chorych. 

**************

* Od jutra na okres zimowy, w dniach od poniedziałku do piątku, Msze św. poranne o godz. 7:00 i 8:00, będą odprawiane w kościele dolnym. Pozostałe Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane w kościele górnym.  

**************

* Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, 27 listopada o godz. 17.00 w kościele dolnym. 

**************

* Spotkanie modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w czwartek, 30 listopada o godz. 16.00 w kościele górnym. Tego dnia w liturgii Kościoła obchodzimy Święto św. Andrzeja Apostoła.  

**************

* W I Piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 odmówimy Litanię do NSPJ.  Spowiedź będzie od godz. 7:00 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30.  

**************

* W I Sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 7:30 i na Mszę św. wynagradzającą Matce Bożej, którą rozpoczniemy o godz. 8:00. 

**************

* W przyszłą niedzielę, 3 grudnia rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana oraz duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia rozpoczniemy w naszej Parafialnej Wspólnocie Rekolekcje Adwentowe. W tym roku poprowadzi je ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem. Plan rekolekcji jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej oraz wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach i wspólnej modlitwy.  

**************

* Od przyszłej niedzieli po Mszach św. w kościele dolnym będzie można nabyć opłatki oraz świece „Caritas” na stół wigilijny. W imieniu przedstawicieli naszych parafialnych wspólnot, przez cztery niedziele Adwentu, tak jak w roku ubiegłym, po każdej Mszy św. zapraszamy do kościoła dolnego na „Parafialny Jarmark Świąteczny”. Będzie można zakupić dekoracje świąteczne wykonane ręcznie przez nasze wspólnoty. Będzie też można zamówić domowe pierogi. Wszystkie uzbierane w ten sposób środki finansowe będą przeznaczone na utrzymanie naszej parafialnej świątyni w okresie zimowym.  

**************

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia najnowszy numer Przewodnika Katolickiego na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  


* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: 
śp. Alicja Modrzejewska,
śp. Marianna Szymczak,  
śp. Janina Kwiatkowska,
śp. Teresa Wolska

 

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu: 
Wieczny odpoczynek…  Dobry Jezu a nasz Panie… 

Bydgoszcz, dnia 26.11.2023

Proboszcz:  Ks. Krystian Połomski CM 

Dodatkowe informacje