Rekolekcje Wielkopostne 2024

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

* Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17:30.

***********

6 czerwca przypada I Czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00  poświęcimy wianki z ziół i kwiatów polnych. Następnie będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 19:30.

***********

* W I piątek miesiąca, 7 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitwy o uświęcenie kapłanów. Spowiedź będzie od godz. 7:00 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.

***********

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich uczestników parafialnej pielgrzymki do Francji, Hiszpanii i Portugali odbędzie się w najbliższy piątek, 7 czerwca o godz. 19:00 w Sali Domu Parafialnego.

***********

* W sobotę, 8 czerwca będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

***********

* W sobotę o godz. 10:00 w Sali Domu Parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie osób starszych. Serdecznie zapraszamy!

***********

* Wszystkich chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieliby dołączyć do grupy ministrantów w Liturgicznej Służbie Ołtarza, zapraszamy serdecznie na zbiórkę w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w dolnym kościele.

***********

* Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki serdecznie zapraszają do udziału w koncercie pt. „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19:30 w SISU Arenie w Bydgoszczy z okazji 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu. Na scenie wystąpią znani artyści: Beata Bednarz, Aga Twardowska, Anna Hnatowicz, Tadeusz Seibert. Bilety można zamówić po każdej Mszy świętej w zakrystii, a także w Kurii Diecezjalnej od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00. Cena biletu 20 zł.

***********

* W przyszłą niedzielę, 9 czerwca przedstawiciele 48. Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej „Leśne Płomienie”, którzy pomagali nam w czasie procesji Bożego Ciała, będą prosić po każdej Mszy św. o wsparcie na dofinansowanie obozu letniego dla najuboższych harcerzy. Za okazaną pomoc w imieniu harcerzy już dzisiaj serdecznie dziękujemy!

***********

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

***********

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności:
śp. Barbara Gliwińska,
śp. Danuta Dmoch

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia 02.06.2024
Proboszcz:  Ks. Krystian Połomski CM