Rekolekcje Wielkopostne 2024

X NIEDZIELA ZWYKŁA

* Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17:30.

*************

Spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Misji odbędzie się w środę, 12 czerwca, o godz. 16:00 w Sali Domu Parafialnego.

*************

W czwartek, 13 czerwca o godz. 17:15 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy poczty sztandarowe, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy. Tego dnia nie będzie osobno nabożeństwa czerwcowego. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy na zakończenie Mszy św. o godz. 18:00.

*************

W piątek, 14 czerwca przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika, patrona naszej Diecezji.

*************

* Stowarzyszenie „Chór Kameralny Akolada” w Bydgoszczy organizuje w dniach 15-16 czerwca Ogólnopolski Konkurs i Festiwal Chóralny „Musica in Urbe”. W ramach tego wydarzenia, tak jak w ubiegłych latach, w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 gościć będziemy w naszej parafii Chór Żeński Kamerton. Przesłuchania konkursowe odbędą się 15 czerwca w godzinach 10.45-15.00 w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1, a Koncert Finałowy 16 czerwca o godz. 14:00 w Kościele Jezuitów przy pl. Kościeleckich. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

*************

* Dziś przedstawiciele 48. Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej „Leśne Płomienie”, którzy pomagali nam w czasie procesji Bożego Ciała, proszą po zakończeniu Mszy św. o wsparcie na dofinansowanie obozu letniego dla najuboższych harcerzy. Za okazaną pomoc w imieniu harcerzy serdecznie dziękujemy!

*************

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

Bydgoszcz, dnia 09.06.2024
Proboszcz:  Ks. Krystian Połomski CM