Rekolekcje Wielkopostne 2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

* Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego odbędzie się w środę, 29 maja o godz. 16.30 w Sali Domu Parafialnego. Następnie w kościele o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo majowe. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

*************

W czwartek, 30 maja przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA.
Msze św. tego dnia będą odprawione o godz.:  6.30,  8.00,  9.30, a także po zakończeniu procesji oraz o godz. 18.00. Parafialna Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30 i przejdzie ulicami: Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kamienną, Gajową, Bartosza Głowackiego i Kardynała Stefana Wyszyńskiego do kościoła.

Uprzejmie prosimy o udekorowanie okien i balkonów na trasie procesji. Do udziału w procesji serdecznie zapraszamy ministrantów, lektorów, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich wiernych. Serdecznie prosimy, aby w miarę możliwości nie parkować samochodów na trasie procesji. Kwiaty na procesję można składać w zakrystii po każdej Mszy św. do środy włącznie. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem będzie połączona z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

*************

* Panów, którzy chcieliby pomóc nieść baldachim nad Najświętszym Sakramentem w czasie procesji Bożego Ciała, prosimy o zgłoszenie się dzisiaj po Mszy świętej w zakrystii.

*************

* W piątek, 31 maja przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

*************

* W I Sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 7:30 i na Mszę św. wynagradzającą Matce Bożej, którą rozpoczniemy o godz. 8:00.

*************

* Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17:30.

*************

Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki serdecznie zapraszają do udziału w koncercie pt. „Ciągle żywy”, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19:30 w SISU Arenie w Bydgoszczy z okazji 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu. Na scenie wystąpią znani artyści: Beata Bednarz, Aga Twardowska, Anna Hnatowicz, Tadeusz Seibert. Bilety można zamówić po każdej Mszy świętej w zakrystii, a także w Kurii Diecezjalnej od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00. Cena biletu 20 zł.

*************

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Dobrosława Gregorkiewicz,
śp. Józef Skibicki,
śp. Józef Andrzejewski

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia 26.05.2024

Proboszcz:  Ks. Krystian Połomski CM