Nabożeństwa Różańcowe
Jubileusz 400-lecia charyzmatu św. Wincentego a Paulo
Nowe dni otwarcia Biura Parafialnego

XXX   NIEDZIELA ZWYKLA

* Duszpasterstwo Akademickie w Bydgoszczy zaprasza dzisiaj na godz. 15.15 do Bazyliki Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie na coroczną Ogólnobydgoską Drogę Krzyżową do Doliny Śmierci, przygotowaną i poprowadzoną przez studentów.

* Do 12 Listopada br. trwa XXXVI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej Więcej informacji znajduje się w gablocie ogłoszeń.

* W sobotę przypada Narodowe Święto - 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 9.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 jest już Mszą niedzielną. Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 poprzedzi modlitwa przy cmentarzu pamięci upamiętniającym miejsca kaźni Polaków. Zapraszamy poczty sztandarowe.  Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej. W tym dniu zapraszamy również na wieczór patriotyczny z poezją i śpiewem. Początek o godz. 16.00.

* W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele dolnym zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich Rodziców. Dzieci otrzymają poświęcone książeczki do modlitwy.

* Nabożeństwa wypominkowe w listopadzie odprawiamy: od poniedziałku do soboty o godz. 6.45 i 17.30, w niedziele o godz. 7.30. W każdy czwartek o godz. 18.00 odprawiamy Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Na skarbonach przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Wypełnione czytelnie kartki wraz z dobrowolną ofiarą można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub do skarbony.

* Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz na rzecz wymiany drzwi wejściowych. Wczoraj zakończyliśmy prace murarskie i malarskie w przedsionkach, gdzie były montowane drzwi. Została również pomalowana zakrystia górna oraz dolna.

* Zapraszamy do stoiska z prasą katolicką. Polecamy kolejny numer „Przewodnika” oraz „Przewodnika dla dzieci”.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Kazimierz Duczmal, z ul. B. Głowackiego,
śp. Krystyna Sierant ul. Modrzewiowej,
śp. Paweł Geise z ul. Kaliskiej,
śp. Anna Kusz z ul. 11 Listopada

Polećmy ich duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie ...

Bydgoszcz, 05.11.2017
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM