Rekolekcje Wielkopostne 2024
Rekolekcje Wielkopostne 2024

 

 

Zapraszamy serdecznie na parafialną pielgrzymkę
Francja - Hiszpania - Portugalia
w dniach 28.06.2024 – 11.07.2024.


 

Zapisy na wyjazd przyjmujemy do 15 stycznia 2024 w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania

 


1 DZIEŃ
Wyjazd z Bydgoszczy o godz. 3:00. Przejście graniczne w Jędrzychowicach. Przejazd przez Niemcy na nocleg k/Belfort.  


2 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do CARCASSONNE – spacer po średniowiecznym mieście (lista UNESCO), otoczonym podwójnym pasem murów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do LOURDES. 


3 DZIEŃ

Po śniadaniu LOURDES - Sanktuarium Maryjne: nawiedzenie Groty Massabielskiej, bazyliki Różańcowa, Niepokalanego Poczęcia i św. Piusa X, Droga Krzyżowa, miejsca związane ze św. Bernadetą Soubirous. Obiad. Po południu czas wolny  i kolacja. Procesja różańcowa ze świecami. Nocleg w centrum Lourdes.  
4 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do OVIEDO. Zwiedzanie katedry z kryptą Camara Santa, skarbcem, gdzie przechowuje się chustę, w którą zawinięta była głowa Jezusa (sudarium z Oviedo), fontanną La Foncalada. Obiadokolacja i nocleg w Oviedo.  


5 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do SANTIAGO de COMPOSTELA (lista UNESCO): katedra z grobem patrona Hiszpanii – św. Jakuba, spacer po historycznej części miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fatimy. Procesja różańcowa.  
6 DZIEŃ
Po śniadaniu FATIMA – nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego, Msza Święta w kaplicy Objawień, bazylika Różańcowa z grobami Franciszka i Hiacynty Marto oraz Łucji dos Santos, bazylika św. Trójcy. Dalej miejsce objawień Anioła: Valinhos, Droga Krzyżowa. Zwiedzanie rodzinnych domów pastuszków w wiosce Aljustrel. Po południu czas wolny na indywidualną modlitwę. Kolacja i nocleg w Fatimie. Wieczorem procesja różańcowa ze świecami.  


7 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do BATALHA – zwiedzanie gotyckiego kościoła i klasztoru Matki Bożej Zwycięskiej w stylu manuelińskim (lista UNESCO). zwiedzanie LIZBONY: dawna portowa dzielnica Belem: kościół Hieronimitów z sarkofagiem Vasco da Gamy, wieża Belem w stylu manuelińskim. Spacer brzegiem rzeki Tag pod pomnik Odkrywców, który został zbudowany ku czci portugalskich żeglarzy. Przejazd przez słynny most „25 Kwietnia” do statui Chrystusa Króla, skąd podziwiać można panoramę miasta. Dalej zwiedzanie kościoła św. Antoniego oraz romańskiej katedry. Przejazd na kolację i nocleg do Fatimy. Procesja różańcowa. 


8 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do OBIDOS - najładniejsza wioska w Portugalii ze średniowiecznym zamkiem, murami miejskimi i urokliwymi, ukwieconymi uliczkami. Dalej kurort NAZARE – kościół z cudowną figurką Matki Boskiej w dzielnicy Sitio malowniczo położony na klifie. Czas wolny na spacer po plaży nad Antlantykiem, możliwość kąpieli. Popołudniowy powrót do FATIMY. Czas na indywidualną modlitwę. Kolacja i nocleg w Fatimie. Procesja różańcowa.  


9 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie TOLEDO (lista UNESCO): spacer od Alkazaru do katedry, kościół św. Tomasza, synagoga Blanca. Obiadokolacja i nocleg w Toledo.  
10 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do MADRYTU: Muzeum Prado, objazd miasta i spacer – m.in. place Espana, Oriente, Mayor, Puerta del Sol, stadion Realu (z zewnątrz). Obiadokolacja i nocleg k/Madrytu.  
11 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium w MONTSERRAT z cudowną statuą Czarnej Madonny – Patronki Katalonii. Obiadokolacja i nocleg na Costa Brava k/Barcelony.  
12 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do BARCELONY: objazd miasta z postojem przy słynnym kościele Gaudiego Sagrada Familia (z zewnątrz, lista UNESCO), spacer Ramblą od Placu Katalonii do pomnika Kolumba, wzgórze Montjuic ze stadionem i pomnikiem sardany. Obiad. Półdniowy wypoczynek na Costa Brava, kolacja i nocleg.  
13 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do ARS: nawiedzenie plebanii i grobu św. Jana Marii Vianney - patrona księży proboszczów. Obiadokolacja w Ars. Nocleg k/Belfort.  


14 DZIEŃ
Po śniadaniu powrót do Polski. Przejście graniczne w Świecku. Przyjazd do Bydgoszczy ok: północy. CENA: 4730 PLN + 260 EUR 

CENA OBEJMUJE:
 • zakwaterowanie: 13 noclegów w pokojach 2- osob. z klimatyzacją, w hotelach 4* (w większości) i 3*,
 • wyżywienie: 13 śniadań bufetowych oraz 12 kolacji (bufetowe i porcjowane) i 2 obiady;
 • wino i wodę do 10 obiadów i kolacji,
 • przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, video, WC,
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagażu,
 • opiekę pilota,
 • opiekę duchową księdza,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • bilety wstępu: katedra z przewodnikiem w Oviedo, klasztor w Batalha z przewodnikiem, katedra, kościół św. Tomasza i synagoga Blanca w Toledo z przewodnikiem, Muzeum Prado w Madrycie z przewodnikiem, przewodnika w Lizbonie; zestaw słuchawkowy na cały pobyt, opłaty za autostrady, parkingi i inne koszty realizacji programu. 

 

ZAPISY W BIURZE PARAFIALNYM W GODZINACH URZĘDOWANIA
DO WYCZERPANIA WOLNYCH MIEJSC 

 

KONTAKT:

PARAFIA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
AL. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO 58
85-620 BYDGOSZCZ


Biuro Parafialne 52 345 36 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Dodatkowe informacje