II NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i zarazem świętem patronalnym Caritas. Jest to szczególna okazja, aby wypowiedzieć słowa uznania oraz wdzięczności pod adresem wszystkich wolontariuszy. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy w ramach Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo pomagają najuboższym z naszej wspólnoty parafialnej.

*************

* Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godz. 12:30 w kościele dolnym.

*************

Zapraszamy serdecznie wszystkich dzisiaj o godz. 15:00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia i wspólną modlitwę w tę godzinę łaski, w czasie której będziemy prosić o dar miłosierdzia dla nas i całego świata.

*************

* W ramach obchodów z okazji Jubileuszu 20-lecia Diecezji Bydgoskiej dziś w katedrze o godz. 19:15 odbędzie się Oratorium pt. „Trzy Marie” w wykonaniu grupy artystycznej „Les Femmes”. Jest to opowieść o Matce Bożej, Marii Magdalenie i Marii Kleofasowej, które towarzyszyły Jezusowi w Jego męce i zmartwychwstaniu.

*************

W poniedziałek, 8 kwietnia przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia w ramach obchodów z okazji Jubileuszu 20-lecia Diecezji Bydgoskiej, w katedrze o godz. 18:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego z udziałem kapituły, dziekanów, członków ruchów formacyjnych i apostolskich oraz stowarzyszeń diecezji bydgoskiej. Serdecznie zapraszamy.

*************

* W sobotę, 13 kwietnia o godz. 10:00 w Sali Domu Parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie osób starszych. Serdecznie zapraszamy!

*************

Stowarzyszenie Rodziny Miłości Ofiarnej prowadzące świetlicę dla niepełnosprawnych serdecznie dziękuje za składane plastikowe nakrętki do czerwonego serca, które jest zamontowane przed kościołem. Zachęcamy wszystkich do dalszego wsparcia w taki sposób naszej Świetlicy.

*************

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś jest najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

*************

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Joanna Hotówko,
śp. Wacław Zajączkowski

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia 07.04.2024