UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

* Wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza wszystkich wszelkimi potrzebnymi łaskami oraz błogosławi Wam i Waszym bliskim na każdy dzień życia. Dziękujemy również za otrzymane życzenia świąteczne, wszelkie wyrazy życzliwości oraz okazywaną nam pomoc w dbaniu o nasz parafialny kościół.

*************

* Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i kościoła do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do naszej parafialnej scholi, pana organisty, pana kościelnego oraz lektorów i ministrantów za ich posługę liturgiczną i wszelką pomoc przy przygotowaniu świątyni na czas Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego.

*************

* W Niedzielę Wielkanocną Mszę św. z procesją rezurekcyjną odprawimy o godz. 6:00 rano. Pozostałe Msze św. będą o godz.: 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00 wieczorem. W tym dniu nie ma osobnej Mszy św. w kościele dolnym.

*************

* W Poniedziałek Wielkanocny obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego. Zapraszamy na Sumę Odpustową z procesją o godz. 12.30. W tym dniu również nie będzie osobnej Mszy św. w kościele dolnym. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

*************

* We wtorek, 2 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w kwietniu przyjmą sakrament chrztu świętego.

*************

* W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 19:30. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi świętej.

*************

* W I Piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 odmówimy Litanię do NSPJ.  Spowiedź będzie od godz. 7:00 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30.

*************

* W I Sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 7:30 i na Mszę św. wynagradzającą Matce Bożej, którą rozpoczniemy o godz. 8:00. Tego dnia rozpoczynają się główne obchody z okazji Jubileuszu 20-lecia Diecezji Bydgoskiej. Zapraszamy serdecznie o godz. 12:00 do Bazyliki św. Wincentego a Paulo na Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, w czasie której rozpocznie się peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Gargano.

*************

* Przypominamy, że w najbliższy Piątek w Oktawie Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.

*************

* Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia o godz. 12:30 w kościele dolnym. Bardzo prosimy wszystkie dzieci i rodziców o obecność.

*************

* Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy serdecznie wszystkich o godz. 15:00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia i wspólną modlitwę w tę godzinę łaski, w czasie której będziemy prosić o dar miłosierdzia dla nas i całego świata.

*************

* Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dziś jest Świąteczny numer Przewodnika Katolickiego.

*************

* W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Halina Flinik,
śp. Andrzej Jankowski,
śp. Eugenia Powiedajło

Polećmy dusze naszych zmarłych Parafian Miłosierdziu Bożemu:

Bydgoszcz, dnia 31.03.2024
Proboszcz: Ks. Krystian Połomski CM