Wizyta Duszpasterska - Kolęda 2018
Nowa Księga Intencji Mszalnych na rok 2018

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI  ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POKÓJ

* Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój.  Modlimy się na wszystkich Mszach św. o dar pokoju dla naszej Ojczyzny i całego świata.

* Drogim Parafianom, modlącym się w naszym kościele i gościom składamy najlepsze życzenia noworoczne. Niech Nowy 2018 Rok będzie czasem odnowienia przyjaźni z Bogiem i ludźmi, świadczenia sobie dobra, wzajemnej życzliwości i zrozumienia. Niech Boże błogosławieństwo przyniesie zdrowie i pokój, wspomaga noworoczne plany i zamierzenia. Wszystkich polecamy opiece Matki Bożej, prosząc, aby w Nowym Roku otoczyła swoim wstawiennictwem dzieci i młodzież, samotnych i rodziny naszej Parafii oraz wszystkich modlących się w naszym kościele.

* W poniedziałek 2 stycznia rozpoczniemy w naszej parafii kolędę. Plan wizyty duszpasterskiej został wyłożony na skarbonach w kościele, znajduje się w gablocie ogłoszeń oraz jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Kolędę rozpoczynamy w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, w soboty i niedziele o godz. 15:00,w Myślęcinku o godz. 14:00.

* We wtorek o godz. 18.30 w kościele dolnym katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św.

* Spotkanie opłatkowe Wspólnoty Przyjaciół Misji odbędzie się w środę 3 stycznia o godz. 10.00 w sali Domu Parafialnego.

* W I Czwartek comiesięczną modlitwę adoracyjną rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, a zakończymy o godz. 19.30 Apelem Jasnogórskim. Będziemy modlić się m. in. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

*  W I Piątek sakrament pokuty od godz.7.00 do 8.30 i od godz. 17.30 do 18.00.

Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 nabożeństwo do Najświętszego  Serca Pana Jezusa.

Księża odwiedzą chorych wg ustalonego z nimi planu.

* W sobotę 6 stycznia przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane tak jak w niedzielę. Nie będzie osobnych Mszy św. w kościele dolnym. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

*  I Sobota – po Mszy św. o godz. 8.00 wymiana tajemnic członków Żywego Różańca.

* Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego.

* Pragniemy wszystkich poinformować, iż po konsultacji z Senatem Parafialnym podjęliśmy decyzję, że od 2 stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Na tej godzinie gromadziło się zaledwie parę osób. Wierni po zakończeniu Mszy św. o godz. 7.00 chcą jeszcze chwilę pozostać w kościele i się pomodlić, a nie szybko wychodzić, gdyż rozpoczyna się następna Msza św.  Również w okresie zimowym - od poniedziałku do piątku Msze św. będą odprawiane w dolnym kościele, gdzie jest o wiele cieplej.

Bydgoszcz, 01.01.2018
Ks. proboszcz  Marek Ristau CM